V-Pills Mucizevi büyütücü hap ile 3 Ayda 7 cm. Uzama Ve Orantılı Kalınlaşma !!!

Penis Eğriliği, Penis Eğriliği Tedavisi ve V-Pills

Cinsel organın eğrilmesine peyroni adı verilir. Bu hastalık orta yaş üzerindeki erkeklerde ve çoğunlukla şeker hastalarında görülüyor. Travma ya da iltihabi durumlar peyronide etkili.

Penis eğriliği, cinsel ilişkide güçlük yaratabilir veya ilişki sırasında peniste ağrı oluşturabilir. Bazen de sertleşme yeteneğini tamamen ortadan kaldırabilir. Cinsel işlev bozukluğu yanında ciddi psikolojik problemlere de yol açabilir, Bu sorun her bin erkekten 4 ünde görülmektedir.

Doç Dr. Teoman Kadıoğlu 

Soru: 45 yaşında, yeni emekli olmuş bir erkeğim. Penisimde bir eğrilme var. Zaman zaman ağrıya neden oluyor. Bu eğrilik neden olur ve çaresi var mı?

Cevap: Biz bu duruma tıp dilinde Peyroni diyoruz. Penisin sertleşen bölümlerini sınırlayan kılıfın üzerindeki kireçlenmiş plaklar nedeniyle oluşan bir hastalık. Bu genelde ağrı ve penisin eğriliğine neden oluyor.

Orta yaşlı erkeklerin yüzde 5 ile 1’ini etkileyen bir durum. Genelde 40-60 yaş arasında görülüyor. Genetik bazı nedenlerle de oluyor. Travmaya bağlı olabiliyor, iltihabi durumlarda ya da şeker hastalarında sıkça görülüyor. Bu gelişen bir durum sabit bir durum değil.

Eğilme başladıktan sonra aylar içinde giderek arıyor ve daha sonra belirli bir noktada sona eriyor, bazı vakalarda bir süre içinde bu eğrilik kendiliğinden gerileyebiliyor, hatta tamamen düzelebiliyor. Sorun ne tarafta ise cinsel organ o tarafa doğru eğiliyor. Eğim belirli bir dereceyi aştığında ise hasta cinsel ilişki sağlayamaz ve çok ağrı çeker duruma geliyor.

Penis eğriliği, Penis eğriliği Tedavisi ve V-Pills

Penis eğriliği, Penis eğriliği Tedavisi ve V-Pills

Soru: Küçük bir prostatım var (18-19 mg). Doktorum ameliyata gerek olmadığını söyledi. İlaç ile tedaviye başladık. Gündüzleri 2-3 saat tuvalete gitmeden idare ediyorum. Bu sürenin daha da uzadığı zamanlar oluyor. Ancak yattıktan sonra 1-1.5 saatte bir tuvalete gitmenin nedeni ne? Niçin bu çile akşamları bastırıyor?
Cevap: Gece yatar pozisyona geçildiğinde bacaklar ve vücudun alt kısımlarının kalp ile aynı hizaya gelmesi buralardaki ödemin (hücreler arası biriken sıvı) çözülmesini kolaylaştırır. Sisteme tıpkı su içiyormuşsunuz gibi sıvı eklenir. Bu nedenle gece idrar sıklığınız ve miktarınız artabilir. Prostat büyümesi belirtilerini engellemek için kullandığınız ilaç da yetersiz kalıyor olabilir, ameliyat gerekebilir. Üroloğunuz ile durumu tekrar görüşmenizde fayda var.

Penis eğriliği ameliyatla tedavi edilir

Penis eğriliği Nedir

Penis eğriliği Nedir

Penis eğrilikleri oluşum nedenlerine bağlı olarak 2’ye ayrılır, doğuştan penil eğrilikler ve edinsel (sonradan oluşan) penis eğrilikler…

Doğuştan olan penil eğriliklerinde penisin iç dokularında kısmi doku yapışıklıkları nedeniyle yapışıklığın bulunduğu yöne doğru eğriliğiyle görülür. Özellikle ergenlik çağında penisin boyutlarının büyümesiyle ortaya çıkar. Eğriliğin derecesine göre penisin şekli cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir veya ilişkiye engel olabilir. Tanı, ereksiyon halindeki penis’in görülmesi ile rahatlıkla konur. Doğuştan olan penil eğriliklerin ilaçla tedavisi mümkün değildir. Bu hastalarda cerrahi tedaviyle penis düzeltilebilir. Sonuç tam başarılıdır.

Peyroni Hastalığı yani Peniste Eğrilik Nedir?
Penis eğrilikleri ya doğuştan oluşmuştur ya da sonradan gelişmiştir. Sonradan olan eğriliklerde neden genellikle Peyroni hastalığı denen bir bozukluktur. Penis şaftında asıl erektil cisimlerin dışındaki dokularda, penisin kıkırdakımsı doku içerisinde yani penisin etrafındaki kılıfların altında fibroz plak oluşup erektil peniste eğilme ve açılanmaya neden olmasına Peyroni Hastalığı denir. Yani penisin sertleşme anında bir tarafa doğru bükülmesidir. Fibroz plak penis sırtında veya her iki yan tarafında olabilir. Nerede olursa sertleşmiş penis aksi istikamette bükülmüş olarak durur. 1743 yılında Francois Gigot de za Peyronie tarafından kavektenstite fibrotik ve kalsifik plakların cilt altında tanımlanmasından dolayı böyle adlandırılmıştır.

Penis travmaları, cinsel ilişkiyi biraz sert yaşama, penis kırılması, aşırı seks ve mastürbasyon, vaskülit gibi damar iltihaplanmaları Peyroni hastalığının oluşmasına yol açabilir.

Penisin kireçlenmesi de denilen Peyroni hastalığı eski ABD başkanı Bill Clinton’ın hastalığı olarak ünlenmiştir. Peyroni Hastalığı konusunda Amerika’da yapılan bir çalışmada %1-2 oranında görüldüğü bildirilmiştir.

Peyroni Hastalığında Tanı
Fibröz plağın yeri ve büyüklüğü saptamak için yapılan Kavernozografi ile tanısı konur.

, , , , , ,Benzer VPills Makaleleri

 • Penis Eğriliği Tedavisi
  Peniste eğrilik, hem estetik hem de işlev olarak cinsellikte ciddi sorunlar yaratabilir. Penis eğrilikleri doğuştan veya sonradan olabilir. Doğuştan olan eğrilikler görüntü olarak sorunlara neden olma...
 • Penis Eğriliği ve V-Pills
  Penis Eğriliği doğumsal ve fizyolojik travmalar sonucunda ortaya çıkar. 40-50 derecelik açının üzerinde eğriliği bulunan penisler 2003 yılından önce cerrahi operasyon gerektirmekteydi. V-Pills Penis E...
 • Hangi Hastalıklar Penis Eğriliğine Neden Olur?
  Cinsel hastalıklar içerisinde en sık rastlanılan hastalık peyronie denilen, sebebi belli olmayan bir nevi romatizmal hastalık olarak da kabul edilir. Spekülastif bazı sebeplerde vardır ki, kişideki ...
 • Penis Eğriliği Cinsel İlişkiyi Zorlaştırır Mı?
  Penis eğriliği cinsel ilişkiyi kesinlikle zorlaştırır.Anotomik olarak düz olması gereken bir organdır. Minimal orandaki eğriliklerde kadının vajeninin yapısı buna müsaade ettiği sürece cinsel ilişkiyi...

One thought on “Penis Eğriliği, Penis Eğriliği Tedavisi ve V-Pills

 • pligg.com diyor ki:

  Penis Eğriliği, Penis Eğriliği Tedavisi ve V-Pills | V-Pills Penis Büyütücü, V Pills…

  Cinsel organın eğrilmesine peyroni adı verilir. Bu hastalık orta yaş üzerindeki erkeklerde ve çoğunlukla şeker hastalarında görülüyor. Travma ya da iltihabi durumlar peyronide etkili….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>